Dijital Servis Defteri

Aracınızın servis/bakım tarihçesine ulaşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Mercedes-Benz marka otomobil sahibi müşterilerimize daha güvenilir, daha şeffaf, daha konforlu bilgi ve belgeler sunabilmek ve yapılan bakım, kaporta, agrega işlemlerini elektronik ortamda kayıt altına almak amacıyla Mercedes-Benz, Dijital Servis Defteri’ni (Digital Service Booklet – DSB) geliştirmiştir. Dijital Servis Defteri ile birlikte aracınıza ait tüm detaylı servis rapor ve işlemleri aracınızın ömrü süresince veritabanımızda güvenilir bir şekilde muhafaza edilmektedir. Aracınızı satmak istediğiniz zaman, aracınıza ait son güncel dijital servis raporunu bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Servis kitapçığınız veya son dijital servis raporunuz kaybolsa dahi içinizi ferah tutun, yetkili servislerimizden birine gitmeniz durumunda, detaylı raporunuzu size sunmaktan büyük memnuniyet duyarız.

Dijital servis defteri, Eylül 2013’ten sonra Türkiye pazarı için üretilen tüm Mercedes-Benz otomobilleri (SLR-Serisi, G-Serisi, smart, Maybach hariç) için mevcuttur. Eylül 2014’ten sonra üretilecek olan Smart marka modeller de (453-Serisi ile başlanacak) DSB’ye uyumlu hale getirilecektir.

Dijital Servis Defteri’nin sunduğu bazı avantajlar;

Servis kitapçığının kaybolma ihtimaline karşı daha fazla güvenlik ve ulaşılabilirlik

Aracınız yetkili servislerimize girdiği andan itibaren, yapılan tüm işlemler kayıt altına alınmaktadır. Servis kitapçıgı kaybolsa veya son servis raporunu/faturasını kaybetseniz dahi tüm bilgiler Mercedes-Benz veri tabanında güvenilir bir sekilde muhafaza edilir. Aracınıza geçmişte yapılan işlemlere ulaşmak istediğinizde bunu bize iletmeniz yeterli olacaktır.

Yurt dışına çıktığınızda veya yetkili servisinizi değiştirdiğinizde daha fazla konfor

Dünyanın neresinde olursanız olun, yetkili servislerimiz araç tarihçenize her zaman ulaşarak size hızlı ve profesyonel çözümler sunar. İşlemlerinizi her zaman gittiğiniz yetkili servislerimizin dışında bir yerde yaptırmanız durumunda dahi, yapılan işlemler eksiksiz olarak temin edilir ve dilediğiniz anda sizinle paylaşılır.

Aracınızın ikinci el değerini muhafaza edin

Yetkili servislerde yapılan işlemler, şüphesiz aracın ikinci el değerinin korunmasında ve gerçek verilerin sunulmasında etkilidir. Aracın ne kadar kilometre yol yaptığı, bakımların düzenli olup olmadığı ve daha birçok bilgi kanıtlanabilir bir şekilde kayıt altına alınır. Bu durum aracını satmak isteyenlerin elini güçlendirmenin yanında, ikinci el araç almak isteyen potansiyel kişilere güvence verir.